↑ Powrót do Eastrobo 2013

Wydrukuj to Strona

Informacje

Eastrobo 2013 jest drugą edycją imprezy organizowanej przez koło Mobilne Systemy Inteligentne działające na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Zawody powstały z myślą wypełnienia luki na robotycznej mapie naszego kraju. Celem wydarzenia jest popularyzacja robotyki wśród studentów i młodzieży. Zawody odbędą się 23 marca 2013 roku na Auli Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej.

Tegoroczna edycja przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich i studentów uczelni wyższych. Drużyny z całej Polski mają okazję zaprojektować, skonstruować i zaprogramować roboty z klocków LEGO do startu w dwóch konkurencjach – Sumo oraz Dekarz.

Konkurencja Sumo, podobnie jak ludzka konkurencja sportowa, polega na wypchnięciu zawodnika (robota) przeciwników poza ring. Urządzenia ograniczone są masą i wymiarami.

Konkurencja Dekarz jest zadaniem algorytmicznym opracowanym przez członków koła naukowego MSI. Robot musi przejechać planszę symbolizującą dach, z którego, w specjalny sposób, ma „zerwać” papę.

 …a tak było rok temu: Eastrobo 2012.

plakat_v3_small

Permalink do tego artykułu: http://eastrobo.pl/eastrobo2013/informacje/